Henning’s holdskema

 

MANDAG

19:00-20:00        STS Skjern – Træning og teori – eSporthold  (opstart uge 3)

TIRSDAG

09:45-15:00        Tarm idrætscenter, Tarm – Varmvandstræning  (efter behov)

19:00-20:00        STS Skjern – Træning og teori – eSporthold  (opstart uge 3)

16:45-17:45        Firmahold/MOVENESS Skjern – Firmatræning – KettleCross ( Tidligst 18/02)

ONSDAG

18:30-19:30         Fredskoven/MOVENESS Skjern – Open Air Hiit (opstart Primo april) 

TORSDAG

09:45-15:00        Tarm idrætscenter, Tarm – Varmvandstræning (efter behov)

17:00-20:00        Sundhedscenter Vest, Tarm – Tag hånd om dit liv kursus

16:45-17:45        Firmahold/MOVENESS Skjern – Firmatræning – KettleCross (Tidligst 18/02)

                   Michelle’s holdskema

 

MANDAG

08:15-09:45        LOF Kibæk – Yin Yoga og Pilates (opstart i uge 2)

10:15-11:30        LOF Herning – Hensyntagende Pilates (opstart i uge 2)

12:15-13:30        LOF Hammerum – Yin Yoga og Pilates (opstart i uge 2)

15:15-16:15        FOF Vejle – Yin Yoga (opstart i uge 3)

16:25-17:25        FOF Vejle – Mindful med pilates (opstart i uge 3)

17:35-18:50        FOF Vejle – Pilates styrk-stræk-afspænd (opstart i uge 3)

19:00-20:00        FOF Vejle – Yin Yoga (opstart i uge 3)

TIRSDAG

06:00-06:55            Fitness World Ådalsparken – Yin yoga  (åbent hold)

07:00-07:55            Fitness World Ådalsparken – Yin yoga  (åbent hold)

08:15-08:40            Fitness World Ådalsparken – Cirkeltræning  (åbent hold)

09:20-09:45            Fitness World Ådalsparken – Cirkeltræning  (åbent hold)

10:05-11:00            Fitness World Ådalsparken – Pilates 1  (åbent hold)

16:45-17:45            Træningshuset, Lind – Yin Yoga  (åbent hold)

18:15-19:30            FOF Herning – Pilates for letøvede  (opstart i uge 4)

19:45-20:45            FOF Herning – Yin Yoga  (opstart i uge 4)

ONSDAG

08:30-09:25            Fitness4You, Grindsted – Cirkeltræning  (åbent hold)

09:30-10:25            Fitness4You, Grindsted – Yin yoga  (åbent hold)

10:45-12:15            FOF Grindsted – Pilates begyndere/øvede  (opstart i uge 3)

16:00-17:00            FOF Skjern – Yin Yoga  (opstart i uge 4)

17:10-18:10            FOF Skjern – Pilates begyndere/øvede  (opstart i uge 4)

18:20-19:20            FOF Skjern – Stram op  (opstart i uge 4)

20:15-21:15            Idrætscenteret i Tarm – Yin Yoga  (åbent hold)

TORSDAG

16:00-17:00            FOF Skjern – Pilates styrk-stræk-afspænd (opstart i uge 3)

17:10-18:10            FOF Skjern – Yin Yoga  (opstart i uge 3)

19:00-20:00            LOF Sønder Felding – Yin Yoga og Pilates  (opstart i uge 3)

FREDAG

07:45-08:45           Idrætscenteret i Tarm – Yin Yoga  (åbent hold)

09:45-10:10           Fitness World Ådalsparken – Cirkeltræning  (åbent hold)

10:20-11:45           Fitness World Ådalsparken – Yin Yoga  (åbent hold)

16:00-17:00           Imove, Varde – Yin Yoga  (åbent hold – udvalgte uger)

16:00-17:30           LOF Holstebro – Pilates  (opstart i uge 1 – udvalgte uger)

LØRDAG

08:30-10:00/12:00-13:30           LOF Sønder Felding – Yin Yoga og Pilates  (opstart i uge 2)

08:45-10:00           MOVENESS Astrup – Yin Yoga  (send os en mail for info)

10:30-11:30           MOVENESS Troldhede Hallen – Yin Yoga  (send os en mail for info)